VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  12.11.2023 18:52   Pohled z bedny – Hella Rallye B25 - 2. část
Mírův pohled z bedny poslední soutěže i ohlédnutí za sezónou se již zde dlouho hřál a tak přichází slíbené dokončení:

2.Etapa:
2x jednoduchý vložák, 2x SM a jeden detail. Jinak mapový průjezd mezi kótami s příjezdem i výjezdem, 2x na mapový tvar.
Po startu hned vložák při nájezdu na SM1. Takže na jižní konec obce, otočka na mapovém trojúhelníku, průjezd SM1 a opět přes skládku vzít PRD, splnit příjezd do kóty 360 a pokračovat stanoveným průjezdem kótou 630. Z ní na SM2 v obci Pískov. Na jejím kraji zákaz vjezdu na komunikaci vlevo neumožnil jet nejkratší cestou, takže přes střed obce. Průjezd SM od SZ, na konci SM vpravo do kóty 201 s výjezdem. Z ní zpět do stejné kóty. Bylo zřejmé otočení ve směru hodin přes zastávku bus před kostelem uprostřed obce.
V tomto místě jsme začali spekulovat a hledat fintu, která nakonec nebyla, zda zde není chyták, protože za odbočením ve směru hodinek do bus zálivu na nás čučela červená SPK 24. Kde je žlutá – návěstí? Spadla, někdo ji ukrad nebo platí jen pro MČR? Ale jak? Přetahuje nás to dál, abychom se jeli otočit přes SPK O na severním trojúhelníčku na konci obce? Není to však pro B-25 už moc složité, i když docela pěkné a zajímavé? Takže raději rychlá konzultace s HR. Ano bylo to jen pro MČR a šlo o přetažení z bus zálivu ke kostelu v protisměru hodinových ručiček. Rychle jsme HR potvrdili, že je vše jak má být a že MČR to má v pořádku. Takže se již SPK 24 nevšímáme a přes SPK E opouštíme obec.
Pokračujeme do Troubelic s pěknou pasáží průjezdu 3x přes živou PK 4. Mohl za to autorkou ponechaný, oproti původnímu plánu ITI, detail v kótě 180 a nemožnost projet kratší cestu na další údaj ITI po souběžné cestě kvůli zákazům vjezdu. Jinak by byla živá 2x.
Přes mapový údaj – křižovatka na jihu Troubelic a otočný trojúhelníček (SPK 45) opouštíme obec a mažeme přes Šumvald do ČK3. Tam se po předčasném příjezdu dozvídáme, že omylem byl vypuštěn průjezd kótou 432 v Šumvaldu a byly jsme všichni ochuzeni o závěrečnou pasáž před cílem. Mohlo to být zajímavé, ale alespoň byl čas na polední relax na sluníčku, během kterého začaly dojíždět polozničené posádky MČR.

3.Etapa:
A to složitější nakonec - po „tréninku“ v první a druhé etapě: 2x vložák (z toho jeden na SM a druhý ve vymezeném úseku), 1x podmínka pro celou etapu, 1x SM, tři detaily. Jinak mapová jízda mezi kótami i bodem zpestřená reálným i mapovým lineárním ITI.
Po startu do kóty 102 s příjezdem, přičemž podmínka neumožňovala využít nejkratší cestu, protože v cestě stála kóta 103 s povinným odbočením vpravo, což nešlo na nejkratším průjezdu provést. Pokračovalo se přes Uničov do Medlova – kóta 401. V Uničově bylo potřeba včas splnit předepsané odbočení vpravo v kótě 503.
V Medlově byla cesta do a z kóty 401 byla celkem v pohodě, do 402 to také nebylo nijak složité, i když se zde ve středu kumulovaly a prolínaly posádky všech kategorií ze všech směrů. V kótě 402 bylo potřeba hned poznat, že do otočného „pytle“ ve směru ručiček pro cestu do kóty 407 je třeba odbočit hned na parkoviště vedoucí souběžně s hlavní komunikací obce.
Potom přišla pro nováčky relativně náročnější pasáž, kdy bylo potřeba vyhodnotit správný průjezd kótou 407 s odbočením vpravo a použití detailu kóty 407 pro další průjezd etapou. Tady se zapotila živá PK 4. První razítko se vzalo při příjezdu do kóty 407, druhé razítko při nájezdu na SM přes kótu 401 a třetí při opuštění SM pro splnění vložáku během návratu zpět na SM za využití detailu kóty 407 k dokončení průjezdu SM. Po té následovala jízda do Hlivic do kóty 512.
Na návsi v Hlivici byla od autorky připravena drobná taškařice za využití stanoveného průjezdu kótou 512 s následnou reálnou „chlupaticí“ – lineárním ITI a reálným odbočením vlevo. Do toho sehrál roli i úsek plnění vložáku. Pro nováčky křest ohněm, ale pro zájemce o objasnění podstaty řešení jednoduchá věc pro seznámení se s některými základy AOS.
Po zdárném průjezdu se pokračovalo do Úsova – kóty 414. Na první pohled nic složitého, ale bylo potřeba pomocí detailu odhalit, že do kóty se musí přijet přes SPK 17 od SZ, neboť bylo potřeba odbočit v kótě výjezdem vlevo. Další průjezd do bodu U se tak musel odehrát znovu přes SPK 17.
Po průjezdu bodem U s výjezdem se muselo hned reagovat na reálný přejezd na začátek mapové chlupatice. Ten začínal v podstatě hned boční uličkou vlevo cca 50 m od křižovatky bodu U. My jsme 50 m přejeli, řidič Roman byl rychlejší než moje myšlenkové pochody. Ale žádná komplikace nenastala. Stále platil vložák, nicméně žádná velká záludnost zde nebyla. Jenom si uvědomit, že se jede mapová chlupatice na jedné křižovatce obohacená vložákem.
Z Úsova už zbývala pouze cesta do cíle. Na dlouhém přejezdu byla připravena pouze jedna jediná vychytávka v obci Stavenice, kdy dle mapy bylo potřeba objet malý trojúhelníček a vyhnout se SPK R – po průjezdu kolem radaru hned při vjezdu do obce, jehož obsluha se schovávala tuším u balíků slámy nebo za nějakým poutačem. Přesně jak to bylo, už vypadlo z hlavy. Nicméně tady ta mapová finta byla pro nováčky krutá k řešení.
Pokračovalo se do cíle přes kótu 601 na kruháči s povinností odbočit vpravo dle podmínky, takže do města Mohelnice, na následujícím kruháči vlevo. Při jeho průjezdu jsme v tu chvíli vůbec nevěděli, že až do tohoto okamžiku máme čistý štít průjezdu za 0 TB. A už vůbec jsme netušili, že právě na tomto kruháči jsme v odpoledním protislunci tento čistý štít ztratili – 300 m před cílem soutěže. Nezapsali jsme SPK JU, které tam bylo již dopoledne.

Do Mohelnice ještě jednou dík za poučnou soutěž, jak připravit B25.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Vláďa   
  06.11.2023 15:30   MČR AOS 2023.
Nejdříve chci napsat, že všechny soutěže, které jsme jeli, hodnotíme jako podařené. Hrubá Skála byla tradičně skvělá. Vítěz měl přes 1000 bodů, posádka na 5. místě 1884, průměrný čas plus 15 minut na etapu. Udělal jsem tabulku námi jetých soutěží pro porovnání, časy jsem odhadoval.


Hrubá Skála byla bodově nejtěžší, ale vysoké bodové příděly byly ovlivněny hned po startu, kde si většina posádek neuvědomila, že opustila vesnici. Bylo to za 500 bodů. Jedni z těch, kteří tuto chybu neudělali byl Zdeněk a Jana Jíšovi a jen těsně skončili druzí. My jsme také začali za 500, ale pak už jsme těžili z rychlosti a znalosti prostoru.
Náročnost Ostravského volantu byla trochu podřízena Středoevropskému poháru. Jak jsme u Martina zvyklí, vše bylo přesné a trochu vychytralé. Ve Frenštátě nás například většinu nachytal na přehodnocení na kruháči.! A mě pak na tvaru toho samého kruháče.
Krakonoš. I v mistrovství republiky je možné jet i jednodušší soutěže, akorát je vhodné je doplnit ostrým časem. To se ale nestalo. A jízda zručnosti nesplnila požadavky podle řádů. Myslím, že jízda vzad se na daném prostoru dala udělat. Jinak to ale bylo podle mě dobrý. Nuda to úplně nebyla. Jen ty časy. Po noční soutěži měla nejlepší výsledky v MČR Simča, spolu s dopisováním průměru za pořádání byla ve vedení na 296 bodech. Pokud by uspěla ve dne, nikdo by ji už nedoběhl a byla by jasný mistr už po 4 kolech. Jedna chyba ve dne ji ale odsunula na sedmé místo, sice dále vedla, ale před posledním dvoukolem mohlo být mistry celkem 5 posádek. Stále Simča, pak my, pokud aspoň jednou zajedeme dvojku, pak Boudní, Radek s Robertem a Zdeněk s Vaškem, pokud budou mít dvě jedničky.
Poslední byla Mohelnice. Radek nepřijel a noc vyřadila z boje o titul Boudné. Ale vyhráli Zdeněk s Vaškem a bylo to stále otevřené. Já jsem jezdil v noci nějak jinam. A k tomu Michal Gottwald zajel výborně Simčinu etapu v Litovli a pokud by to zopakoval ve dne, mohl by nám vzít tak důležité pořadí.. Simča ale postavila výbornou mapovou soutěž, kde jsem se orientoval nejlépe. To mi většinou jde a poslední etapu jsem jel pomalu, abych si ohlídal v kótách pravou a levou.
A tak jsme vyhráli. Na vítězství je blbý to, že tvoji kamarádi prohrají. Simča, Zdeněk, Jirka, Radek.
Naposledy jsme se jeli projet na October Beer. Dobře napsaná pohodová soutěž, náročnost na úrovni Krakonoše, časy na pohodu. Opět jsme neviděli šipky pod autem. Mohl jsem za to já. Byl tam semafor přes most, tak jsem tlačil na Ladu. Jeď rychle, ať stihneme zelenou zpátky. Jeli jsme už na žlutou, ale dali jsme to. Žel za 160 bodů.😊
V mistru volantu jsem vyhrál i díky tomu, že Radek v Mohelnici nebyl, v Poháru ČR rozhodla moje sražená kuželka ve slalomu v Hlučíně o vítězství Radka. A také do pořadí začal zasahovat nový řidič. Pokud Míra příště dojede až na soutěž a nespadne mu moc kuželek, bude z něj vyrovnaný soupeř.
MirekP
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MirekP   
  01.11.2023 20:23   October Beer 2023
"Pořádali soutěž a hlásili se na ní lidi". Tak by se dala parafrázovat situace pořadatelů prvního ročníku seriálu, jehož cílem je postupné seznámení veřejnosti s malými a mini pivovary po okolí.

Po nadšeném začátku se posádky hlásily sporadicky, nejspíš proto, aby pošetřily síly na mohutný finiš. Ke dnešku máme v kategorii B0 40 účastníků. Oproti závalům soutěžáků, na které jsou zvyklí okolo Plzně, jsme jen příštipkáři, ale i tak se z nitra ozývá" "Hrnečku dost". Když k tomu přičteme 13 posádek z řad "bardů" nastává Nerudovský problém: Kam s nimi. Ale jsou to příjemné starosti, se kterými se popereme s chutí a odhodláním.

Těšíme se :-)
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni