VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  24.05.2023 09:54   Prováděcí ustanovení č.1 - Cena města Kladna 2023
..........................................................................................................................................................................
Všem účastníkům AOS Cena města Kladna 2023 – organizace oběda:

Pro urychlení vašeho odbavení na obědě v restauraci Slovanka, abychom dodrželi čas startu do odpolední části dle harmonogramu soutěže, jsme se domluvili s paní majitelkou, že bude dobré vybírat ze dvou hlavních hotových jídel, oni na to budou připraveni a vše půjde jako na drátku.

Domluvili jsme dvě jídla -
1. svíčková na smetaně s housk.knedlíkem,
2. smažený kuřecí řízek s bramborem.


Je ale potřeba sdělit do restaurace minimálně 3 dny předem kolik bude kterých jídel.
Prosím všechny účastníky soutěže, aby do 28.5.2023 sdělili jejich výběr jídel za oba členy posádky. Kdo si nevybere, budeme automaticky počítat s číslem 1 (svíčková). Samozřejmě nikoho do oběda nenutíme, nechcete-li obědvat, prosím sdělte nám to také. Veškerá konzumace v restauraci je ve vaší režii, tedy za své.

Vyzkoušeli jsme zde jídlo, vaří tu dobře.
Žádáme proto všechny již přihlášené i ty, kteří se budou teprve přihlašovat, aby nám sdělili svůj výběr jídla. Již přihlášení na email: pavel.kotina@seznam.cz

Ti, kteří se budou ještě přihlašovat, poznamenejte váš výběr do poznámky v přihlášce nebo můžete samozřejmě také emailem.
Děkujeme.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kotina Pavel   
  21.05.2023 20:17   Polepsko-liběšický navigátor 2023
..........................................................................................................................................................................
Chci se s vámi podělit o zážitky z náborové akce, ve které navigují děti. Letos jsme uspořádali druhý ročník a o tom, jak probíhal by se dalo psát dlouze, ale myslím si, že záběry pořízené Michaelem Eichlerem vypoví mnohem víc.

Celou záležitost se mnou připravoval Jarda Marek, trať a podklady otestoval Zdeněk Jíše s přáteli. Včera na trati pomáhali: Lucie Svobodová, Jana Hrzánová, Pavel Vít, Zdeněk Rott a Dalibor Hrzán. Nemalou zásluhu mají rovněž učitelky ZŠ Polepy a učitelky a děvčata z Ekotýmu ZŠ Liběšice, které zajišťovaly celkem 6 stanovišť živých kontrol s úkoly. Na posádky bylo ve dvou etapách nastraženo 5 tajných kontrol, 2 radary a jízda zručnosti. Všem děkuji za pomoc, opravdu moc.

Celý den soutěž dokumentoval štáb České Televize. Živé vstupy z trati byly na ČT24 v 11 a ve 12 hodin, v průběhu zbytku dne bylo odvysíláno několik repríz.

Podrobnosti, drby a první várku fotografií najdete na Facebookovém profilu Do Cíle.cz kam postupně přibydou další záběry, fotografie a novinky.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  15.05.2023 10:12   Morální pohled z noční bedny Kunčice p.O. 2023
Cesta z Prahy dlouhá, a navíc v pátek odpoledne díky ucpanému Brnu a Prostějovu dlouhá. Ale na konci cesty v H-Resortu v Kunčicích nás čekalo tradičně výborné ubytování a docela příjemné počasí.
Ve Frenštátu jsme si ale ještě střihli dvojitou jízdu zručnosti. PetrČ. ji zajel velmi dobře, jen bylo trochu nezvyklé, že se vyjíždí rovnou dopředu, a ne jako obvykle „z garáže“. Proto se divil, že se automaticky rozjel na zpátečku….
Před závodem jsem se ještě snažil připravit podle itiků ze závodu tady předloni na podzim a řešil jsem, pro jsme udělali chybu hned na první křižovatce po výjezdu z resortu. Ale bohužel ani tehdejší autor a ani HR a dokonce ani tehdejší vítěz už si to vůbec nepamatovali…. Otázka zněla, proč se měl brát otočný plech SPK 11 na zákazu vjezdu po startu dvakrát….
A teď už k realitě pátku 12.5.2023. Celkem 42 posádek – neuvěřitelné!!!
Cesta směr Frenštát celkem v pohodě, jen „otočné“ parkoviště na konci Kunčic s živou kontrolou bylo úplně ucpané. Asi kvůli nějaké akci u místních hasičů. Tady bylo hlavně nutné sledovat plnou čáru. Pak jsem trochu znejistěl při jízdě po reálně zadané SM2, která mě vyvedla mimo mapu (a proč už se reálné SM nepodtrhávají v itineráři?). Na mapě jsme se chytli ale přišlo mi to nějak podezřele jednoduché. No a ve Frenštátu jsem sežral klasickou fintu, že jízdu po kruháku mám namyšlenou mapově v protisměru, ale reálný průjezd podle značek mě z mé cesty shodí a musím přehodnocovat a nic si nepamatuji. Takže chyba za 160 TB. Pak si nás autor vychutnal s otočnou SPK D na parkovišti v ulici „U Tírny“, kde ten plech stál až dál za otočením. Prostor okolo kóty 139 se živou kontrolou Jurase dal zabrat více posádkám, ale tam jsme to naštěstí zvládli. Ale nezvládl jsem další část mapy s detailem kóty 133, kde nevím proč, tak jsem se zbytečně cpal do kóty 100. Takže zase za 160 TB. No a konec 1.etapy už byl jednoduchej, jen jsme byli nervózní, že jsme ještě nepotkali vložákovou značku „Zákaz odbočení náklaďáků“. Ale naštěstí byla těsně před koncem. Závěr etapy byl u hřbitova ve Frenštátě, kde měla být pohřbena zpěvačka Iveta Bartošová ale je tam jen hrob její rodiny (ona leží v Říčanech).
Druhá etapa začala živou kontrolou se Zbyťákem, který měl na nás nějaké kecy, ale hlavně mě bylo podezřelé, že by se měl brát jen jednou. A taky to tak bylo a dojelo se k němu ještě napodruhé. Pak byla hezká mapařina v detailu kóty 222 s vynášením bodu slepou mapou. Na východě obce Tichá mě pak řidič vyděsil strhnutím volantu za dejkou „do pravé pravější“. No a pak v obci Kozlovice jsem neměřil a najeli jsme na špatný most. Jen se mi pak zdálo divné, proč jsme nepoužili detail kóty 221 ale prostě jsem to sežral a chyběla mi SPK U. V Kozlovicích nahoře to bylo zase o plné čáře. V obci Lhotka byla zase plná čára ale byla i ošetřena mapovým přetahovákem. Dále v obci Metylovice jsme potkali živou, ale zdála se mi podezřelá. Tak jsme si proti směru otáčení nahoře pracně objeli renovovaný penzión a tam nebylo nic. Tak tedy asi fakt pro tu živou a on nám tam Marek Pańka dal papírek „otoč se“. Teď už jen rychle na konec do Frýdlantu.
Potkáváme DZ max.rychlost 40 km/h. Naše „automatické“ auto to okamžitě vyhodnotí a jedeme
39 km/h. Pak v klidu píšeme SPK R a následuje těžká finta s mapovým kruhákem. Nejdříve jsme to sežrali a napsali si SPK 7 ale včas nám naštěstí došlo, že ten kruhák je fakt mapovej a tedy ta jednosměrka z detailu kóty 360 má smysl. A tím pádem nelze jet z toho kruháku na jih. Pak už to bylo do konce jednoduché. Jen sledovat šipky na zemi a nejet do časovky hned doleva.
No a pak jsme po dojezdu sledovali průjezdky a výsledky a nevěřili vlastním očím, že jsme letos vyhráli první mistrák!!! BOMBA!!! To bude mít pan Holman radost 😊 Ale po nějaké době se objevily ve výsledkách trestné body za radar. A my tam najednou měli 190 TB, tedy za jízdu 59 km/h na čtyřicítce ve Frýdlantu, což jsme prokazatelně nejeli. LUMPÁRNA!! Protest nepomohl, a tak jsme ofiko nevyhráli. Tak se na mě snad oficiální vítězové Simča s Jurou nebudou zlobit, že jsem je předběhl a napsal pohled z bedny MORÁLNÍHO vítěze nočního závodu. Aspoň, že v sobotu navečer vyhrála ta SPARTA!!!
PetrM
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM