PetrM 29.06.2020 v 09:16 napsal:
Díky za pěkné závody a za příjemné prostředí ve sportovním areálu.
Jen ta etapa D2 mě dost mučila a rád bych pochopil ten vložák s těma závorama. To tam bylo fakt jenom kvůli tomu parkovišti u Autocampu? My to bohužel vztahovali na všechny železniční přejezdy se závorami a to nás stálo 150 TB za čas....
Vláďa 29.06.2020 v 13:53 odpověděl:
Já jsem byl také s denní soutěží spokojen, je tomu dlouho co jsem jel naposledy M ČR a celkem se nám vedlo, když vezmu v úvahu SPK, na to že jsme v tomto novém složení jeli poprvé. Nijak velké bodové propady jsme neměli - cca 200 TB na ostatní, takže jenom drobné chyby či opomenutí. Jako celek naprostá spokojenost.
Bohužel 2. etapa nás dostala úplně na dno a problém stejný jako u ostatních. " Do závor nejezdi ....". Ale nebyly jsme v tom sami.
Údajně to bylo na páteční rozpravě, měli jsme smůlu, nebyl ani Vláďa v pátek, pomáhal pořadatelům, ani já, neb jsem dorazil až v sobotu. A bez splnění vložáku jsme to odjet nechtěli, protože jsme nevěděli, že se tento jet nemá, takže jsme nechtěli si více pokazit průjezd. Ach, jo - opak byl pravdou.
A tak se stalo, že asi 40 minut jsme hledali a najížděli nějaké rozumné a odůvodnitelné řešení (480 TB hned v úvodu navíc), v průběhu etapy jsme chytli v rámci plnění vložáku s jednosměrkou jednu navíc, neboť jsme jej splnili jinde než jsme díky závorám měli být. A v závěru jsme již z nedostatku času na závory nereagovali a museli jsme vynechat závěr se třemi SPK a k tomu plno času navíc.
Takže suma-sumárum - zbytečných 1170 TB. Jediné znění vložáku nás obralo o čistý zápis (velký úspěch pro nás) i snad časový průjezd a dostali jsme místo toho velkou nálož.
Bylo to vidět na našem JV. Od SPK 50 až do konce jedna navíc za vložák a tři v závěru vynechané z hrozby disku. Jinak vše OK, neboť to byla pěkná jezdivá logická etapa, náročná na pozornost na jednosměrky, ale to řidič zvládal skvěle. Pro řidiče
2.etapa:
ZdenekJ 29.06.2020 v 22:51 odpověděl:
No omlouvám se za formulaci V.I. Vždy jsem se snažil uvádět odkazy na značky, včetně čísel těch značek. Pokud by jsem myslel železniční přejezd se závorami, tak bych to tam pravděpodobně ntakto napsal. Ta věta je tam bohužel právě jedné jediné jednosměrce u kolejí poblíž koupaliště (problematická i v noci). Netušil jsem, že někdo může považovat závory u přejezdu za v iti napsanou (nešťastně) závoru. Když o tom tak přemýšlím, asi měla být formulace Nejezdi do závory i když je v jednosměrce.
Na svoji obhajobu podotýkám, že závory jsou vyjmuty ze závor v článku M4-7 III/A.
VláďaŽ 29.06.2020 v 23:43 odpověděl:
Námitka, slavný soude!
Obhajoba odkazuje na bod 4-7 III/A zákona - éé pardóón - Řádů:
"Pokud průjezdu po komunikaci BRÁNÍ ZAVŘENÁ závora (nevztahuje se na železniční přejezd), postupuje posádka při přehodnocování stejně, jako kdyby komunikace neexistovala"
Posádkám (alespoň některým, a nebylo jich zase tak málo) ovšem při průjezdu BRÁNILY OTEVŘENÉ závory železničních přejezdů, za nimiž komunikace setsakramentsky existovaly!!! Do zavřených by ostatně jel pouze sebevrah či zahraniční fára...
Proto, slavný soude, navrhuji obhajobu v tomto kontextu zamítnout!
Pavel_K 30.06.2020 v 10:24 odpověděl:
to ZdeněkJ - Ty jsi to tak Zdeňku sice nemyslel (tedy do železničních závor), ale opravdu ta formulace VI nebyla moc šťastná. A navíc na jiné soutěži v budoucnosti si jiný autor takto vymyslí přesně takovouhle "špičkovou" fintu a závory budou všechny závory včetně těch železničních. A jak to potom jet ? Já vím, teď mě řekneš" "No musíš pochopit svého autora", ale v tomto případě je to slovíčkaření, které se moc pochopit nedá. Nechtělo by to i v řádech nějak rozlišit závoru, která mi uzavírá komunikaci a brání mi jet dále a železniční závoru, která mi nebrání jet dále, jen mě přibrzdí, když je dole ? Prostě aby železniční závora byla vždy definována přesně podle silničního zákona - tedy železniční přejezd se závorami.
michal.g 30.06.2020 v 14:21 odpověděl:
řekl bych, že situace v AOS kolem vymýšlení si přiblblých fint se velice zlepšila, a už dlouho jsem nezažil snahu o nějaké slovíčkaření. naopak se autoři moc snaží, aby to bylo jasné a jednoznačné (až tak moc, že se do toho někdy zamotají
) a i proto jsem usoudil, že kdyby autor chtěl počítat i s železničními závorami, tak by to tam vypíchl, protože ty se běžně za závory v AOS smyslu nepovažují.
ZdenekJ 30.06.2020 v 14:26 odpověděl:
kk 30.06.2020 v 16:47 odpověděl:
Nevím, podle mého závora je závora. Ať do vjezdu, nebo před železničním přejezdem. Leda bychom tomu mohli v Řádech začít říkat "šraňky" 😁 Možná stačilo to na rozpravě upřesnit, ale spíš stavitele a HR nenapadlo, že ty šraňky jsou taky závory 😭
kk 30.06.2020 v 17:01 odpověděl:
Mne spíše zamrzel "protiřádový" detail právě u těch šraněk (musí obsahovat všechny komunikace - propojené křižovatky), hodnocení ZZ na zručce za 50 TB, místo patnácti a málo záchytných bodů, aspoň s udáním příjezdu, či výjezdu v motanicích po Mělníku.
kk 30.06.2020 v 17:13 odpověděl:
Abych stále jen nekritizoval: přesné mapy, minimum detailů, vložáků a podmínek, časy nastavené perfektně, slušné ubytování a zázemí. Pořadatelūm díky.
Špáča 30.06.2020 v 20:36 odpověděl:
Jen se chci všech zde píšících zeptat:
A jak jste jezdili doposud na soutěžích přes železniční přejezdy (a že jich za vaší kariéru bylo), když je v Řádech napsáno, že do závor se nejezdí ??
Divím se, že jste vůbec dojeli do cíle v každé druhé soutěži
Jiří Boudný 30.06.2020 v 21:13 odpověděl:
Reakce na Péťu Špačka, do cíle prostě dojeli, protože jak je obecně známo řády se čtou až ve čtvrté etapě a to ještě podle toho jak se komu co hodí. Pokud někdo někdy řády četl, tak mu muselo dojít, že v řádech je ošetřen dostatečně průjezd přes vrata a závory a diskuse o železničním přejezdu je úplně zbytečná, protože ten v této souvislosti naše řády na mysli zcela jistě nemají. Na "Zdeňkově" soutěži by se dalo zcela jistě řada věcí pochválit a řada věcí vytknout, ale rozhodně to není tak trochu nešťastně vysvětlený problémn se závorou. Za dobu co jezdím soutěže, jsem jen jednou jel vložák,: "nesmíš přejet přejezd se závorami" a bylo kolem toho celkem veselo, protože to řada posádek nadjela mapově - tedy do podjezdu o cca 500 m dále, ale to už je jiná kapitola. Přeji všem hezký den a čistou mysl. JirkaB.
Vláďa 1.07.2020 v 00:02 odpověděl:
Tak nevím co si o tom myslet.
Souhlasím s tím, že se běžně dle řádů železniční závory na soutěžích jezdí a jiné závory ne.
Avšak, když mi autor napíše, " Do závor nejezdi", jak mám poznat, že právě ty železniční i nadále nemyslí, když se běžně bez vložáku jezdí a dle řádů se jiné závory nejezdí a ještě mi na to hodí vložák, že je nemám jezdit. Potom těžko rozeznám, zda vložák právě neupozorňuje na to, co je jindy normální jezdit, že to nemám jezdit nebo na to, že co dle řádů nemám jezdit, tak skutečně nemám jezdit.
Potom si kladu otázku, proč tam vůbec takový vložák byl. Kdyby nebyl vůbec, tak jsme tu etapu tady v podstatě chválili (aspoň naše posádka). A to právě proto, že oba nemáme rádi jízdy městem, ale tady to byla jinak pěkná městská etapa, která se nám nakonec nelíbila jen kvůli tomu vložáku.
Jura 3 2.07.2020 v 13:25 odpověděl:
kk 14.07.2020 v 21:28 odpověděl:
Ani, ani. Závora je závora. Je jedno, jestli je na cestě do lesa, nebo přes koleje. Proč se to tedy jmenuje "železniční přejezd bez ..."? Špačku lžeš a obhajuješ neobhajitelné.
LIBUNA 15.07.2020 v 13:03 odpověděl:
Ahoj, kde v řádech najdu ustanovení, že se do závor nejezdí? Moc detailně jsem to nestudoval, ale nepodařilo se mi to najít. Díky moc. 🙂
VláďaŽ 15.07.2020 v 15:57 odpověděl:
Libuna: pokud vím, tak pouze bod 4-7 III/A (viz i debata zde výše).
LIBUNA 15.07.2020 v 17:27 odpověděl:
Právě, že z některých příspěvků to vypadá, že se podle řádů nemůže jezdit ani do cesty, kde je otevřená závora. Já už mnoho let čekám, že se v diskuzi budou objevovat příspěvky podložené jasným řádovým výkladem, abych mohl jet nějakou soutěž bez obav, že budu muset pořád přemýšlet, co tím nebo oním autor zrovna myslel, a co si nakonec uhádají různí vykladači řádů...
Vláďa 25.06.2020 v 13:42 napsal:
R.A. 25.06.2020 v 14:16 odpověděl:
A nezapomeň na kartografický sever, kdy Křovákovo zobrazení
https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99ov%C3%A1kovo_zobrazen%C3%AD používané například pro naše katastrální mapy se odchyluje o cca 4-9 stupňů (podle toho jestli je to v Ostravě nebo u Aše) od zeměpisného severu. Když pak podle nich Janek nebo já děláme mapy na soutěž a zapomeneme to alespoň přibližně stočit do WGS-84, tak se Míra diví, že to má nějaký pootočený, proti jeho přípravě na pauzáku
Takže musíš jezdit mapový azimuty podle mapy, protože ty jsou podle kartografickýho severu a reálný azimuty podle buzoly
A to sis do teď myslel, jaká je to sranda co..
VláďaŽ 25.06.2020 v 17:47 odpověděl:
Jiří Boudný 25.06.2020 v 22:06 odpověděl:
Jako zkušenej AOSák, bys už dávno měl vědět, že kompas (lépe buzola) je zařízení, které když zabloudíš, ti pomůže zabloudit více k severu. JirkaB.
kk 25.06.2020 v 23:03 odpověděl:
To RA: a to ještě nic nevědí o Gauss-Krüglerově zobrazení.😁
R.A. 25.06.2020 v 23:30 odpověděl:
S Krýglerovým zobrazením máme tady na Moravě bohaté zkušenosti
kk 26.06.2020 v 00:02 odpověděl:
Jirka K. je prapravnuk toho kámoše od Gausse, ale taky nám pěkně motá budku.
R.A. 7.07.2020 v 23:20 odpověděl:
kk 8.07.2020 v 15:40 odpověděl:
tvl (ty vole), to je slabomyslnej blábol o ničem 👎. Horší než Mitrofanov a Pehe na novinkách.cz 😂
kk 8.07.2020 v 16:08 odpověděl:
Jenom sesmolil to, co geometři dávno.vědí a zbylých 99% populace vůbec nezajímá.